UA-116740731-1
خبرخوان

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی


پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی

دید کلی :

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی شامل ۲۸ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

توضیحات کامل :

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی شامل ۲۸ اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

باباطاهر همدانی معروف به بابا طاهر عریان، عارف، شاعر و دوبیتی‌ سرای اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم هجری (سده ۱۱م) بوده است.  باباطاهر زاده روستای ایرانه ملایر بوده و نام وی در اصل باباطاهر ایرانه بوده در یکی از دوبیتی های مشهورش سال تولدش را به حروف ابجد گنجانیده که پس از محاسبه توسط میرزا مهدی خان کوکب به سال ۳۲۶ هجری رسیده است.

بابا لقبی بوده که به پیروان وارسته می داده اند و عریان به دلیل بریدن وی از تعلقات دنیوی بوده ‌است. گفته شده كه او معاصر با پادشاهي طغرل بيك سلجوقی بوده است. 

درباره زندگانی اين شاعر عارف اطلاعات دقيقی در دست نيست. با دقت كردن در رباعيات او می توان به برخی از احوال او پی برد.

به عنوان مثال او در اين رباعي فرموده است: “نصيحت بشنو از پور فريدون كه شعله از تنور سرد نايو”، متوجه مي شويم كه نام پدر او فريدون بوده است و همچنين گفته شده كه بابا طاهر فرزندی به نام فريدون داشته كه در زمان حيات او فوت شده است.

نكته ديگر از زندگانی بابا طاهر اين است كه او روزها را بيشتر در كوه و بيابان می گذرانده و شب ها را به عبادت و رياضت مشغول بوده است.

 و …

فهرست مطالب

مقدمه

لقب‌ها

محل زندگی

آرامگاه‌

شعر باباطاهر

لهجه

محتوا

آثار

باباطاهر و اهل‌ حق‌

پایان

عنوان :  زندگینامه باباطاهر همدانی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : ۲۸

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه باباطاهر همدانی

دانلود پاورپوینت,پروژه،کارآموزی, نمونه سوال, پروژه,

مقاله , docx . تحقیق, پایان نامه, بازی اندروید,نرم افزار کاربردی,

پژوهش, پاورپوینت, کارآموزی, اسلاید, کتاب, آموزش,طراحی,فایل

,تعمیرات,شیب فایل,موس طراحی شده در سالیدورک, پرسشنامه

کلمات کلیدی : پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی دانلود پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی پاورپوینت رایگان زندگینامه باباطاهر همدانی

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر عریان پاورپوینت زندگی نامه باباطاهر همدانی پاورپوینت بیوگرافی باباطاهر همدانی

دانلود این فایل

این خبر را به اشتراک بگذارید :

 

مطالب مرتبط